Formy płatności, płatność w walucie

Wypożyczasz samochód ale nie wiesz z jakiej formy płatności skorzystać...

 

                          ... przeczytaj i zdecyduj, które rozwiązanie najbardziej Ci odpowiada.

 

Klient kupując towar musi za niego zapłacić. Jest to jasne dla wszystkich. To, w jaki sposób to zrobi, to sprawa indywidualna. Jedni płacą gotówką, inni za pomocą karty kredytowej. Tak naprawdę sposobów jest wiele. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

 

Mówiąc o formach płatności warto wspomnieć o branży samochodowej. A jeszcze dokładniej o wynajmie aut. W Polsce jest wiele firm, które zajmują się taką działalnością. Gdyby je wszystkie zestawić ze sobą można byłoby zauważyć, iż każda preferuje inne płatności.

 

  • Pierwszy sposób to zapłata kartą kredytową. Dla wielu jest to najłatwiejsze wyjście, ponieważ nie trzeba nigdzie chodzić, ani nosić ze sobą gotówki.  Zresztą część wypożyczalni nie przyjmuje płatności do ręki. Za wynajem możesz zapłacic kartą kredytowąW dzisiejszych czasach, w dobie internetu, przelew z góry cieszy się największym zainteresowaniem. Jednak klient powinien pamiętać, iż zawsze doliczona jest prowizja. Kwota, jaką trzeba przelać na konto wypożyczalni to jedynie koszt usługi. Oczywiście takie rozwiązanie dla wypożyczalni jest bardziej opłacalne, ponieważ ma dodatkowe środki. Jednak dla konsumenta niekoniecznie jest to dobre. Karta kredytowa jest powszechnie akceptowana wszędzie. Dlatego dla wielu to ogromny plus. Są banki, które automatycznie przeliczają walutę. Oznacza to, że będąc w innym kraju nie trzeba mieć ze sobą gotówki obowiązującej w danym państwie. Zaoszczędza się czas i nie trzeba odwiedzać kantorów. Banki przeliczają sobie pieniądze po kursie jaki obowiązuje w danym kraju i danego dnia. W dzisiejszych czasach, kiedy każdy za czymś goni, taki sposób jest najbardziej opłacalny. Wielu nie zwraca nawet uwagi na prowizję, która jest naliczana.

 

  • Drugim również popularnym sposobem jest płatność przelewem. Klient może zrobić to z domu za pomocą bankowości elektronicznej, albo na poczcie. Możesz też zapłacić przelewemZapłacenie przez internet jest korzystne o tyle, że nie trzeba wychodzić nawet z domu.  Można samodzielnie wykonać przelew bez pomocy dodatkowych osób. Zwykle taki przelew idzie bardzo szybko. Jeśli zrobi się go rano, to do wieczora tego samego dnia powinien dojść. Natomiast płatność na poczcie wymaga pomocy urzędnika. Jest bardziej skomplikowana i w dzisiejszych czasach coraz mniej popularna.

 

Oczywiście powyżej wymienione formy płatności za wypożyczenie auat odnoszą się do ogółu. W rzeczywistości każda firma ma swoje własne zasady. Należy również pamiętać, że są różne rodzaje kart kredytowych. Najpopularniejsza to VISA oraz MASTERCARD. Płatność nimi jest akceptowana na całym świecie. Z innymi rodzajami różnie może bywać.

 

Natomiast jeśli chodzi o płatności w walucie obcej to w czasach, w których żyjemy nie jest to skomplikowane. Jest to oczywiście ułatwienie dla klientów. W ten sposób wypożyczalnie chcą zatrzymać klienta. Gdyby klient nie miał gotówki przy sobie to na pewno poszedłby do innej wypożyczalni, w której jest możliwe zapłacenie walutą ze swojego kraju. Jedyną rzeczą o której należy pamiętać przy tego typu płatnościach jest średni kurs banku centralnego . W Polsce kursy walut ustala Narodowy Bank Polski. W innych krajach może być inaczej.

 

Podsumowując można powiedzieć, iż w naszych czasach mamy bardzo dużo możliwości dla klientów. Formę płatności ustala sam klient. Jednak należy pamiętać, iż karta kredytowa lub polecenie przelewu są najbardziej popularne. Popularną formą płatności za wynajem auta jest gotówkaGotówka to już przestarzałe wyjście, ale nadal bardzo popularne i wiele firmy, jeszcze chętnie przyjmuje takie płatności. Mimo wszystko większość ludzi unika noszenia przy sobie dużych ilości pieniędzy. Karta kredytowa to kawałek plastiku, który w razie zagubienia, czy kradzieży można zablokować. Natomiast skradzionej gotówki odzyskać się nie da.

Wypożyczalnie samochodów przeprowadzają transakcję z wieloma kontrahentami. Dlatego poziom usług musi być dostosowany do zagranicznych gości. Ponadto dla firm również lepszym rozwiązaniem jest płatność jest z góry. Dodatkowo firmy tego typu wymagają kaucji. Jest to zabezpieczeniem w razie działań nieprzewidzianych.