Wynajem samochodu z kierowcą

Przeczytaj, w jaki sposób ważnym gościom możesz pokazać miasto


Obok znanych wszystkim usług taksówkarskich pojawiła się usługa alternatywna ― wynajem samochodu z kierowcą. Firmy oferujące tego rodzaju możliwość rozszerzają gwarancje jakości, komfortu i bezpieczeństwa także na przymioty swego pracownika, będące przedmiotem usługi. Samochody z kierowcą wynajmowane są z różnych powodów, przykładowo na przyjęcia biznesowe, wesela i inne uroczystości, w celu transportu na lotnisko czy do odległego miasta.


Samochody z kierowcą najczęściej wynajmowane są przez wymagających klientów, ceniących profesjonalizm i niezależność, a także prywatność. Niektóre z firm oferują możliwość wynajmu samochodu nie tylko z kierowcą, lecz również z wyspecjalizowaną ochroną. Wypożyczalnie oferujące tego typu usługi zapewniają o wysokiej jakości samochodów oraz o dobrze wykwalifikowanej kadrze.


Wynajem samochodu z kierowcą - wypożyczalnia samochodów Exel


Kierowcy wynajmowanych pojazdów powinni przechodzić regularne szkolenia w zakresie przewozu osób i posiadać uprawnienia do wykonywania tego zawodu; większość firm oferuje również kierowców znających języki obce. Wynajmowane samochody natomiast powinny posiadać ubezpieczenie OC i generalnie też AC oraz gwarancje sprawności; powinny być poddawane regularnym kontrolom technicznym. Dodatkowo samochody te mogą być wyposażone w klimatyzację, w system podgrzewania foteli lub przyciemniane szyby. Możliwy jest wynajem samochodów różnych marek i o różnym standardzie, od średniej klasy samochodów osobowych po prawdziwie luksusowe pojazdy.


Większość firm gwarantuje szybki odbiór i dowóz osób na terenie całej Polski. Kompleksowa obsługa zawiera również planowanie trasy, z uwzględnieniem uwag klienta. Cena wynajmu samochodu z kierowcą zależy od okresu trwania najmu, od przejechanego dystansu, od ilości zużytego paliwa, od rodzaju samochodu. W cenę najmu samochodu wliczane jest wynagrodzenie kierowcy, cena paliwa, ubezpieczenie pasażerów i podatek VAT.


Rezerwacji samochodu w większości firm można dokonać elektronicznie. Dużym udogodnieniem jest często oferowana sposobność rezygnacji, nie później niż na 12 h od planowanego rozpoczęcia najmu. Oczywiście w poszczególnych firmach warunki najmu są inne. Wiele firm przygotowuje specjalne oferty zniżkowe, np. niższe ceny obowiązują przy wcześniejszej rezerwacji bądź przy najmie na dłuższy czas. Również dla stałych klientów istnieje możliwość obniżenia ceny. Ze względu na indywidualne i elastyczne podejście do potrzeb klienta, pomoc w planowaniu podróży, a także odbiór klienta z dowolnego miejsca, najem samochodów z kierowcą jest usługą coraz bardziej popularną.


Do góry