Jak przed zakupem wypróbować motor?

Przeczytaj o najmie quadów, skuterów oraz motocykli


Firmy wynajmujące pojazdy, wychodząc naprzeciw coraz większym oczekiwaniom klientów oraz wobec ciągle rozwijającego się rynku motoryzacyjnego, poszerzają swoje oferty. W ostatnich czasach na popularności zyskał wynajem quadów, skuterów i motocykli.


Dla fanów adrenaliny jazda na tego typu pojazdach to bardzo dobry pomysł. Przejażdżki na nich z pewnością dostarczają dużo dobrej zabawy i pozytywnych emocji. W przypadku wynajmu quadów nie jest wymagane doświadczenie ani prawo jazdy. Dla osób niedoświadczonych, niemających zupełnie styczności wcześniej z takimi pojazdami, wiele firm oferuje jednak krótkie szkolenia jazdy. Zaletą quadów jest łatwość obsługi, której większość osób jest w stanie się nauczyć w ciągu kilku minut. Budowa quadu i jego przystosowanie do trudnych warunków pozwala na wycieczki w rejony górzyste, do lasu i w piaszczysty teren. Strome zbocza i bagna nie są przeszkodą dla quadów. Dlatego ich najem oznacza doskonałą formę spędzenia wolnego czasu.


Wynajem motocykli oraz quadów Exel


Quady można wypożyczyć w systemie godzinowym i jeździć nimi również na specjalnie do tego przygotowanych torach. Wówczas nad bezpieczeństwem użytkowników toru czuwają doświadczeni instruktorzy. Obligatoryjnym elementem wyposażenia osoby jadącej na quadzie jest kask, którego cena zazwyczaj zawarta jest w koszcie najmu quadu. Istnieje też możliwość wynajęcia quadu na dłużej, np. na kilkudniową wycieczkę. Przed wyjazdem należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu i zorientowaniu się w warunkach takiego najmu.


Jeżeli chodzi o najem motorów, najczęściej stosowany jest najem sezonowy (w przeważającej ilości na miesiące letnie, od kwietnia do września). Taki system najmu ma wiele plusów. Jednym z ważniejszych jest możność wypróbowania pojazdu i zdecydowania, czy odpowiada potrzebom. Dzięki niej można uniknąć zakupu motoru, który nie do końca spełnia oczekiwania klienta. Dodatkowo najem motoru na sezon daje sposobność porównania kilku marek pojazdów. Innym plusem najmu sezonowego jest zimowanie pojazdu: po zakończonym okresie najmu motor wraca do firmy, a klient jest zwolniony z konieczności znalezienia miejsca do przechowania pojazdu na zimę. Dużym atutem jest również brak opłat za ubezpieczenie, które w całości pokrywa firma wynajmująca (OC, AC i NWW są zazwyczaj dla klienta całkowicie darmowe). Niektóre z firm zajmujących się najmem motorów dają możliwość wykupienia wynajmowanego wcześniej pojazdu. Zarówno wynajem motoru, jak i jazda na nim wymagają posiadania prawa jazdy właściwej kategorii.


Inaczej jest w przypadku jazdy skuterem. W większości przypadków jego modeli mogą go prowadzić posiadacze prawa jazdy kategorii B i z tego względu najem skuterów cieszy się powodzeniem.


Oferty najmu quadów, motorów i skuterów są dostosowywane do potrzeb klienta. Najem może być długo- lub krótkoterminowy. Dla bardziej wymagających klientów przygotowywane są indywidualne oferty. Firmy dysponują różnego rodzaju nowoczesnym sprzętem, który wyposażony jest w liczne udogodnienia, gwarantujące bezpieczeństwo i komfort jazdy.


Wynajem motocykli oraz quadów Exel


Wszystkie formalności związane z wynajmem pojazdu obecnie trwają tylko kilka chwil, a rezerwacji można dokonać przez Internet. Ceny uzależnione są od terminów, długości trwania najmu, modelu pojazdu, a także dodatkowego wyposażenia. Obecnie większość firm na swoich stronach internetowych prowadzi wykaz dostępnych do wypożyczenia motocykli, skuterów i quadów, dzięki czemu rezerwacja i wybór pojazdu są proste. Na stronach internetowych zawarte są również szczegółowe informacje na temat wynajmowanego sprzętu. Oferowane pojazdy są poddawane regularnym kontrolom technicznym i posiadają ważne ubezpieczenia. Wiele firm oferuje również najem pojazdów na dłuższy okres i z uwzględnieniem wyjazdów za granicę. Dodatkowo możliwe jest również wypożyczenie niezbędnych akcesoriów, takich jak ubranie czy kask.


Do góry