Sprawdź ofertę wynajmu długoterminowego samochodu

Sprawdź ofertę na wynajem długoterminowy w wypożyczalni samochodów Exel


Rozpoczynając działalność gospodarczą chcesz, by Twoja firma stała się ceniona w branży i zarabiała duże pieniądze. Nie da się tego osiągnąć bez pracy, inwestycji, kontrahentów i odpowiednich narzędzi. Bez odpowiednich środków transportu Twoi pracownicy mniej sprawnie docierają do klientów i firma ma mniejsze szanse na sukces. Sposobem sfinansowania floty samochodów bywa leasing, to jest jednak rozwiązanie dość kłopotliwe, jeśli nie chcesz samodzielnie serwisować auta ani go ubezpieczać, a w razie szkody zajmować się jej likwidacją. Korzystniejszym wyjściem jest w takich przypadkach najem długoterminowy. Opłacając miesięczny czynsz, nie musisz się o nic martwić. Tankujesz paliwo i jeździsz, resztą zajmuje się wypożyczalnia.


Exel oferuje najem długoterminowy na bardzo korzystnych warunkach. Możesz wybrać auto z naszej floty lub, jeżeli interesującego Cię pojazdu nie ma w ofercie, wysłać do nas zapytanie, a wówczas my znajdujemy samochód dla Ciebie. Następnie wspólnie z Tobą ustalamy czas najmu oraz miesięczne raty i już po chwili cieszysz się z samochodu. Najem długoterminowy to bardzo atrakcyjna forma pozyskiwania floty samochodów firmowych. Zadzwoń lub wyślij zapytanie, byśmy przygotowali ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb. Nie interesuje Cię długoterminowa propozycja? Wynajmij auto na kilka dni. Sprawdź w systemie rezerwacji lub zapytaj o warunki.


Wynajem długoterminowy - Wypożytczalnia samochodów Exel

Przeczytaj, czy leasing jest jedynym sposobem sfinansowania floty samochodów


Warto się zastanowić, co naprawdę oznacza pojęcie długoterminowego wynajęcia auta. Wydaje się, że jest to najem samochodu na czas bardzo długi, niejasne może być jednak znaczenie długości. Dla wielu najem jest bardziej korzystnym wyjściem aniżeli zakupienie auta. Zamiast ponosić wysokie koszty już na samym wstępie działalności firmy, można te koszty rozłożyć na czas ustalony. Chodzi przy tym o to, by najem samochodu był rozwiązaniem tańszym i jako takie lepszym. Trzeba zatem skontaktować się z wypożyczalnią, by razem z nią stworzyć warunki umowy.


Często pojawia się pytanie, dlaczego tak wiele osób korzysta z oferty. Otóż auto stanowi nierozłączną część życia biznesowego licznych przedsiębiorców. Jest ono im potrzebne w dojeździe do klienta, na służbowe spotkanie czy do załatwienia firmowych spraw. W dzisiejszych czasach to mobilność, czyli zdolność bycia w kilku miejscach w małych odstępach czasu, zyskuje na znaczeniu. Nikt nie czeka już godzinami na przeprowadzenie jednego przedsięwzięcia ani się nie zastanawia, kiedy dotrze kontrahent. Samochód w firmie jest potrzebny tak samo jak telefon. Zawsze i wszędzie można dojechać, nie martwiąc się o niedoprecyzowane chwilowo szczegóły.


Najem długoterminowy to usługa, która działa podobnie do leasingu. Wielu słysząc o tym, nie do końca wie, o co chodzi. Także leasing pozwala przecież zostać użytkownikiem samochodu na długi czas. Ramy czasowe określa umowa leasingu, która jest podpisywana przez obie strony stosunku prawnego. To, na jakich warunkach zostaje zawarta, zależy od jakości porozumienia leasingodawcy i leasingobiorcy. Ten pierwszy przekazuje do użytku samochód. Klient zobowiązuje się zaś pokrywać miesięczne raty w zamian za użytkowanie tego właśnie auta. Wartość raty ściśle określa umowa. Również co do tego strony umowy powinny się porozumieć. Najem długoterminowy to jednak nie to samo co leasing! Podstawowymi różnicami są nieistnienie czynszu początkowego i brak spoczywającego na najemcy ciężaru ubezpieczeń. Ponadto organizacją serwisu zajmuje się wypożyczalnia, a w przypadku awarii lub szkody klientowi przyznawane jest zastępcze auto.


Wynajem długoterminowy - Wypożytczalnia samochodów Exel 1


Czy wynajem długoterminowy się opłaca? To pytanie stawia sobie wielu przedsiębiorców. Oczywiście, to zrozumiałe. Każdy pragnie redukować koszty możliwie maksymalnie. W tym celu próbuje rozmaitych rozwiązań. Jest wiele argumentów, które przemawiają za najmem długoterminowym. Głównym z nich jest to, że nie musisz brać kredytu, jeśli nie masz środków, by kupić jednorazowo. Czasem jego łączny koszt jest naprawdę duży, a samo oprocentowanie również nie jest małe, gdy idzie o samochody. Natomiast przy najmie długoterminowym umowę łatwiej jest wypowiedzieć i jest mniej ryzykowna, a miesięczna rata również jest dostosowana do potrzeb klienta. Nie trzeba kalkulować ryzyka zadłużenia. Po zakończeniu umowy można podpisać następną albo pomyśleć o innym rozwiązaniu. Przez okres umowny wiele czynników może ulec zmianie.


Jeśli firma jest duża i do codziennej pracy potrzebuje aut kilku, można wynająć flotę, co daje przedsiębiorcy sporą niezależność. Wiele wypożyczalni oferuje klasę aut dopasowaną do potrzeb. Możesz wynająć mały, zwinny samochód oraz większy i bardziej luksusowy na biznesowe spotkania. Trzeba to dobrze przemyśleć, ponieważ zawartej umowy nie można zerwać zupełnie bez konsekwencji.


Wynajem długoterminowy - Wypożytczalnia samochodów Exel 2


Inaczej skonstruowana może być każda umowa. To, kto ponosi odpowiedzialność za szkody podczas najmu czy za opłaty serwisowe, zapisane jest w dokumencie. Nim go podpiszesz, poświęć mu tyle czasu, ile potrzebujesz, aby w przyszłości nie było nieprzewidzianych reakcji drugiej strony najmu. Wypożyczalnia powinna określić, jakie usługi oferuje w zakresie umowy. Jeśli klient sam ma opłacać wszystkie należne opłaty eksploatacyjne, to rata najmu powinna na rynku należeć do mniejszych. Wobec luksusowych aut dodatkowe opłaty są spore, ale też konsument powinien zachować poczucie luksusu. W większości przypadków wszystkie opłaty są realizowane przez wynajmującego.


Najem długoterminowy opłaca się firmom, które rozpoczynają działalność i nie mają środków finansowych na zakup aut nowych. Umowa daje im elastyczną możliwość rozwoju. Gdyby takiej możliwości nie było, wiele firm nie byłoby w stanie zacząć działalności. Wynajem długoterminowy to jak najbardziej dobre rozwiązanie. Trzeba tylko poszukać odpowiedniej wypożyczalni.


Do góry