Samochód zastępczy z OC sprawcy kolizji drogowej

Zostałeś poszkodowany w zdarzeniu drogowym i Twoje auto jest uszkodzone? Wynajmij!


Osoby poszkodowane w zdarzeniach drogowych mogą skorzystać z najmu samochodu zastępczego z OC sprawcy zdarzeń. Na polskim rynku istnieje wiele wypożyczalni specjalizujących się właśnie w tego typu najmie samochodów zastępczych na czas likwidacji szkody. Firmy te zazwyczaj oferują rozliczenie bezgotówkowe. Powstaje ono na podstawie cesji wierzytelności pomiędzy ubezpieczycielami sprawców zdarzeń drogowych a wypożyczalniami.


W zależności od klasy samochodu osoby poszkodowanej, oferowane są auta różnych marek i gabarytów, przystosowane do komfortowej jazdy. Każdy klient w szerokiej ofercie samochodów zastępczych z OC sprawcy zdarzenia drogowego powinien znaleźć odpowiedni dla siebie. Często w ofercie najmu takich aut widnieją pojazdy z dodatkowym wyposażeniem, takim jak system nawigacji, automatyczna skrzynia biegów, wielostrefowa klimatyzacja. Oferowane samochody są ubezpieczone i odpowiednio przygotowane do jazdy.


Wynajęte auto jest podstawiane bezpośrednio w wyznaczonym przez klienta miejscu. Rezerwacji samochodu można dokonać telefonicznie albo przez Internet. Udogodnieniem w niektórych firmach jest możliwość rezerwacji samochodu zastępczego z OC sprawcy zdarzenia drogowego nawet godzinę przed wynajęciem. Wiele firm świadczy usługi w tym zakresie przez 24 godziny. Korzystne dla klienta, który został na czas pewien pozbawiony środka transportu, jest również odholowanie uszkodzonego samochodu, często oferowane za darmo.


Auto z OC Wypożyczalnia samochodów Exel


Dzięki prostym i przejrzystym warunkom umowy, dużemu wyborowi pojazdów i dostępności wynajmu samochodów zastępczych poszkodowani kierowcy coraz częściej korzystają z tego rodzaju usług. Aby po zdarzeniu drogowym wynająć samochód zastępczy z OC jego sprawcy, w większości firm musisz spełnić kilka formalności.


Po pierwsze konieczny jest kontakt z konsultantem firmy wynajmującej samochód i podanie nazwy zakładu ubezpieczeń sprawcy oraz numeru szkody. Trzeba również przesłać skan oświadczenia o kolizji lub wypadku. Jeżeli krąg powiadomionych obejmuje policję, zazwyczaj prosi się o wskazanie numeru rejestracji pojazdu sprawcy i numeru polisy sprawcy. Niezbędny jest skan dowodu rejestracji uszkodzonego pojazdu, a jeśli został on zatrzymany przez policję, skan potwierdzenia tego zatrzymania.


Większość tych formalności można załatwić przez Internet. Dodatkowym atutem najmu samochodu zastępczego z OC sprawcy zdarzenia drogowego jest fakt, że większość firm oferuje tę usługę bez konieczności wpłacania kaucji. Zazwyczaj nie nakłada się również na samochody limitów kilometrów możliwych do przejechania.


Do góry