Wyposażenie dodatkowe przy wypożyczaniu samochodu

Wynajmujesz samochód?

 

                    Potrzebujesz dodatkowe wyposażenie?

 

                                    Zobacz co mogą zaoferować wypożyczalnie samochodów.

 

Dodatkowe wyposażenie wynajmowanego samochodu dostępne jest w wielu punktach wynajmu. Zamawia się je zazwyczaj przy dokonywaniu rezerwacji, jednak w większości firm możliwa jest również późniejsza weryfikacja rezerwacji w celu jego domówienia danego sprzętu. Dostępność dodatkowego wyposażenia jest różna w poszczególnych firmach wynajmu. Oczywiście wynajem sprzętu takiego jak: fotelik dla dziecka, GPS, bagażnik dachowy czy łańcuchy śnieżne jako, ze względu na dużą popularność dostępny jest praktycznie w każdym punkcie najmu.

 

Zazwyczaj na stronach internetowych firm wynajmujących można znaleźć listy dostępnego wyposażenia dodatkowego. Dodatkowym udogodnieniem dla klienta jest możliwość domówienia wyposażenia, nie będące w stałej ofercie, która jest zależna od firmy i od wybranego przez klienta elementu.

 

W niektórych salonach najmu możliwe jest wynajęcie jedynie dodatkowe sprzętu bez wynajmowania samochodu. Często od klienta za wypożyczenie dodatkowego wyposażenia samochodu pobierana jest kaucja zwrotna, która w przypadku ewentualnej szkody sprzętu zostaje wykorzystana na poczet jego naprawy. Poniżej kilka słów na temat najbardziej popularnego wyposażenia dodatkowego zamawianego przy wynajmie samochodów.

 

Coś dla milusińskich...

 

Foteliki dziecięce są popularne ze względu na znaczne zwiększenie bezpieczeństwa oraz komfortu jazdy małoletniego pasażera. Dodatkowo polskie prawo wymaga stosowania tego typu fotelików, a ich brak jest karany mandatem oraz punktami karnymi. Każde dziecko poniżej 12 roku życia, a także mające mniej niż 150cm wzrostu powinno przewożone być w odpowiednim dla siebie foteliku. Wyposażenie dodatkowe - Fotelik dla dzieckaIstotny jest właściwy wybór fotelika, uwzględniający wiek, dziecka, wzrost oraz jego wagę. Firmy wynajmujące samochody oferują szeroki zakres różnego rodzaju fotelików przeznaczonych do przewozu dzieci. Rodzaje fotelików dla dzieci dzielą się na kilka grup.

 

1. Grupa pierwsza przeznaczona jest dla najmłodszych dzieci o wadze do 13 kg. Foteliki te powinny być wyposażone w specjalną wkładkę podtrzymującą głowę malucha, która zapewnia bezpieczna pozycję podczas jazdy. Foteliki z pierwszej grupy należy montować tyłem do kierunku jazdy.

 

2. Foteliki z grupy II przeznaczone są dla dzieci w wieku około 3-4 lat i zakres wago dziecka ro od 9 do 18 kg. W tym przypadku montaż odbywa się przodem do kierunku jazdy.

 

3. Kolejne grupy III i IV są mniej wyspecjalizowane i służą do przewozu dzieci starszych, a tym samym cięższych (grupa III od 15 do 36 kg, a grupa IV powyżej 36kg).

 

Ważne jest wcześniejsze zamówienia fotelika i zweryfikowanie czy pasuje on do samochodu i do gabarytów dziecka. Wiele firm wynajem fotelika do dziecka oferuje w cenie wynajmowanego samochodu. W naszej firmie, niezależnie czy potrzebujesz jeden fotelik czy więcej, za nie dopłacisz ani złotówki, ponieważ foteliki wypożyczamy BEZPŁATNIE.

 

 

 

 

 

 

Coś dla zagubionych...

 

Ze względu na fakt, iż nawigacja satelitarna ułatwia podróżowanie oraz znacznie wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem, firmy oferujące wynajem pojazdów coraz częściej w swojej ofercie mają możliwość wypożyczenia nawigacji GPS. Dzięki niej kierowca lepiej orientuje się w terenie, a dotarcie do celu staje się łatwiejsze. Nawigacja GPS pozwala ostrzega również o korkach na drogach, remontach i objazdach co pomaga ominąć potencjalne przeszkody i uniknąć spóźnienia. GPS pomaga w planowaniu podróży, pozwala na szybkie wyszukiwanie adresów, miejsc czy obiektów. Wynajem nawigacji GPSZe względu na powszechność stosowania nawigacji wiele firm ten element wyposażenia samochodu dodaje do wynajmu danego samochodu gratis.  Dlatego też warto przeanalizować i porównać dostępne na rynku oferty najmu samochodów. Niektóre firmy oferują również wypożyczenie samej nawigacji, bez samochodu, co jest idealnym rozwiązaniem dla osób nie posiadających GPS, a wybierających się w dalszą podróż, a także dla młodych kierowców bądź kierowców mało jeżdżących samochodem. Zamawiając wynajem nawigacji zaleca się zwrócenie uwagi na kilka jej cech.

 

  • Po pierwsze dobra nawigacja musi być wyposażona w poprawne i aktualne mapy. Dlatego też powinna ona być poddawana regularnym aktualizacjom, z tego powodu warto przed jej wynajęciem zapytać o datę wykonania ostatniej aktualizacji. Oczywiście istnieją na tyle nowoczesne nawigacje, które takiej aktualizacji dokonują automatycznie i takich przypadkach aktualność map przestaje być problemem.

 

  • Dużym ułatwieniem dla korzystających z nawigacji są dodatkowe funkcje takie jak: asystent pasa ruchu, który pomaga w zajęciu korzystnego pasa na skrzyżowaniu, a także funkcję wymawiania nazw ulic.

 

  • Jedną z ważniejszych cech jakie powinien posiadać wynajmowany GPS jest łatwość obsługi, zapewniająca swobodne korzystanie ze sprzętu.

 

Zamawiając GPS jako dodatkowe wyposażenie samochodu należy pamiętać o zaznaczeniu tego faktu na początku swojej rezerwacji, określenie wymagań i map, w które nawigacja ma być zaopatrzona (czy wystarczą mapy Polski czy również potrzebujemy map innych krajów). Oczywiście nawigację można domówić do wynajmu bądź wynająć w innej firmie Należy jednak wziąć pod uwagę jej dostępność. Podsumowując wynajmując GPS jako dodatkowe wyposażenie samochodu należy zwrócić uwagę na dobrą jakość map, ich aktualizacje, prostotę obsługi, a także dostępność dodatkowych funkcji. Zalecana jest również wysoka rozdzielczość ekranu. Ważną informacja: niektóre firmy za wynajem nawigacji GPS pobierają kaucję zwrotną. W Exel Rent a Car za wypożyczoną nawigację nie pobieramy dodatkowej kaucji, natomiast opłata za wynajem to jedynie 10PLN, dla stałych klientów oferujemy atrakcyjne promocje.

 

... dla fanów śnieżnego szaleństwa...

 

Dla zwiększenia bezpieczeństwa jazdy zimą stosuje się opony zimowe. Jednak podczas intensywnych opadów śniegu bądź w sytuacjach kiedy śnieg długo zalega, przechodząc często w lód zimowe opony przestają wystarczać. Idealnym rozwiązaniem dla tak ciężkich warunków pogodowych są łańcuchy zimowe na koła, zwane również łańcuchami śnieżnymi, które na niektórych górskich drogach zimą są one obowiązkowe, w szczególności na stromych zboczach.Wynajem łańcuchów śnieżnych Dodatkowo w Polsce posiadanie łańcuchów zimowych w wyposażeniu samochodu jest obowiązkowe podczas złych warunków pogodowych zimą. Z uwagi na to większość firm oferujących wynajem samochodów w swojej ofercie zawiera wynajem jako dodatkowego wyposażenia łańcuchów zimowych. Istnieje kilka zaleceń odnośnie ich używania.

 

  • Oczywistym faktem jest możliwość ich stosowania jedynie na nawierzchniach śniegowo-lodowych, unikając nawierzchni asfaltowych.

 

  • Istotna jest również prędkość w czasie jazdy z łańcuchami zimowymi, która nie może przekraczać 50km/h.

 

  • Zaleca się również unikanie wysokich krawężników i omijanie uszkodzonych nawierzchni.

 

W przypadku wypożyczenia samochodu wraz z łańcuchami zimowymi firma, wynajmująca z pewnością zadba o odpowiednie ich dopasowanie do opony. Jednak w przypadku wypożyczeni jedynie łańcuchów istotne jest sprawdzenie czy pasują one do samochodu. Zależy to od rozmiaru opon oraz od ilości miejsca między nadkolem a oponą, a także między oponą a elementami zawieszenia. Przy stosowaniu łańcuchów zimowych należy również pamiętać że jednocześnie można stosować łańcuchy na dwóch (przednich lub tylnych) bądź czterech kołach. W żadnym przypadku na jednym czy trzech. Wynajmując łańcuchy zimowe należy szczególną uwagę zwrócić na rozmiar opon, markę i model pojazdu do którego będą używane. Ze względu na różne rodzaje łańcuchów (przystosowanych do samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych) bardzo ważny jest odpowiedni ich dobór. Istotne jest również określenie, w jakich warunkach samochód z łańcuchami będzie używany. Tak jak w przypadku zamawiania innych dodatkowych elementów wyposażenia samochodu chęć wynajmu łańcuchów należy zaznaczyć przy wstępnej rezerwacji samochodu.

 

Na wyjazdy z dużą rodziną...

 

Bagażnik dachowy jest dodatkowym elementem wyposażenia samochodu, który w wielu przypadkach ułatwia i zwiększa komfort jazdy. Bagażniki dachowe w formie stelaży bądź boxów są bardzo pojemne i umożliwiają przewóz przedmiotów, które nie zmieściłyby się w bagażniku (np. rowery). Analizując oferty wynajmu bagażników samochodowych można zauważyć, że wiele firm swoją działalność skupia właśnie na tym elemencie wyposażania samochodu. Firmy specjalizujące się w wynajmie bagażników dachowych oferują szeroką gamę różnego rodzaju bagażników.Wynajem bagażników dachowych Wybierając bagażnik należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów.

 

  • Po pierwsze należy dopasować model bagażnika do samochodu, na którym będzie montowany. Firmy wypożyczające bagażniki zapewniają odpowiednie dopasowanie bagażnika do modelu auta, jego montaż i demontaż przez profesjonalistów.

 

  • Miejsca i sposób montażu wykonywane są zgodnie z zaleceniami producentów wielu firmach dodatkowo stosowane są zabezpieczenia samochodu przed zdarciem lakieru w miejscach montowania. Gwarantowana jest również jakość zawartych w ofercie bagażników.

Podobnie jak przypadku innych elementów wyposażenia samochodu, wynajem bagażnika może być na okres długo- bądź krótkoterminowy. Przed podpisaniem umowy najmu bagażnika samochodowego zaleca się dokładne zapoznanie z jej warunkami i regulaminem jego użytkowania. Każdy bagażnik ma określone ograniczenia wagowe przewożonego bagażu. Jednak maksymalny ciężar przewożonego na dachu ładunku nie jest uzależniony wyłącznie od nośności belek bagażnika dachowego. Należy również wziąć pod uwagę nośność dachu samochodu.  Kierując pojazdem z zamontowanym na dachu bagażnikiem powinno zachować się szczególną ostrożność, jazda z bagażem na dachu powinna być płynna i wolniejsza aniżeli jazda samochodem bez bagażnika. Dużo osób skarży się do hałas, towarzyszący stosowaniu bagażników dachowych. Obecnie firmy oferują różnego rodzaju nowoczesne bagażniki wykonane np. z aluminiowych belek. Mają one aerodynamiczny kształt, dzięki czemu nie generują szumów oraz hałasu i zapewniają komfort jazdy.