Wynajem quadów, motocykli i skuterów

Chcesz wypróbować motor przed zakupem...

 

                                 ... a może chcesz wybrać się quadem na wyprawę...

 

                                                                           ...sprawdź ofertę wypożyczalni.

 

Firmy wynajmujące pojazdy, wychodząc naprzeciw coraz większych oczekiwaniom klientów oraz  ciągle rozwijającego się rynku ciągle poszerzają swoje oferty. W ostatnich czasach na popularności zyskał wynajem quadów, motorów i skuterów.

 

Wynajem quadówDla fanów adrenaliny, chcących spróbować jazdy na  różnego rodzaju pojazdach jest to idealne rozwiązanie. Tego typu przejażdżki z pewnością dostarczą dużo dobrej zabawy i pozytywnych emocji. W przypadku wynajmu quadów nie wymagane jest doświadczenie, ani prawo jazdy. Dla osób niedoświadczonych, niemających wcześniej styczności z takimi pojazdami wiele firm oferuje krótkie szkolenia jazdy.

 

Otóż zaletą quadów jest łatwość obsługi, której większość osób jest w stanie nauczyć się w kilka minut. Budowa quadu i jego przystosowanie do trudnych warunków pozwala na wycieczki:

 

  • w rejony górzyste
  • do lasu
  • w rejony piaszczyste

 

Strome zbocza i bagna nie są przeszkodzą dla quadów. Dlatego też jazda na tych pojazdach wiąże się ze świetną zabawą. Jest to doskonała forma spędzania wolnego czasu.

 

Quady można wypożyczyć w systemie godzinowym i jeździć nimi na specjalnie do tego przygotowanych torach. Wówczas nad bezpieczeństwem uczestników czuwają doświadczeni instruktorzy. Oczywiście obligatoryjnym elementem odzieży osoby jadącej na quadzie jest kask, którego wypożyczenie zazwyczaj jest w cenie quadu wynajmu quadu. Istnieje też możliwość wynajęcia quadu na dłużej, np. na kilkudniową wycieczkę. Należy wówczas pamiętać o odpowiednim przygotowaniu i zapoznaniu się z warunkami najmu.

 

Wynajem motocykliJeżeli chodzi o wynajem motorów to najczęściej stosowany jest najem sezonowy (w przeważającej ilości na miesiące letnie: od kwietnia do września). Taki sposób najmu ma wiele plusów. Na pewno jednym z najważniejszych jest możliwość sprawdzenia, wypróbowania danego pojazdu i zdecydowania czy nam odpowiada. Dzięki temu można uniknąć zakupu motoru, który nie do końca będzie spełniał oczekiwania klienta. Dodatkowo najem motoru na dłuższy czas daje możliwość wypróbowania i porównania kilku rodzajów pojazdów. Innym plusem najmu sezonowego jest jego zimowanie. Po zakończonym okresie najmu motor wraca do firmy, a klient jest zwolniony z koniczności znalezienia miejsca do przechowania na zimę pojazdu. Dużym atutem jest również brak opłat za ubezpieczenia, które w całości pokrywa firma wynajmująca (AC, OC i NW zazwyczaj są całkowicie darmowe). Niektóre z firm zajmujących się wynajmem motorów dale o możliwość wykupienia wynajmowanego wcześniej pojazdu. Bardzo ważną informacją jest fakt, iż wynajęcie motoru i jazda na nim wymaga posiadania prawa jazdy odpowiedniej kategorii.

 

Inaczej jest w przypadku jazdy skuterem. Mogą go prowadzić posiadacze prawa jazdy kategorii B (skutery o pojemności do 125cm3), z tego względu wynajem skuterów cieszy się powodzeniem.  Oferty najmu zarówno quadów jak i motorów czy skuterów są  dostosowane do wymagań klienta. Najem może być długo lub krótkoterminowy.  Wynajem skuterówDla bardziej wymagających klientów przygotowywane są indywidualne oferty. Firmy dysponują różnego rodzaju nowoczesnym sprzętem, który wyposażony jest we wszelkie potrzebne udogodnienia, gwarantujące bezpieczeństwo i komfort jazdy.

 

Wszystkie formalności związane z wynajmem danego pojazdu obecnie trwają tylko kilka chwil, a rezerwacji można dokonać przez Internet. Ceny uzależnione są od terminów, długości trwania najmu, modelu pojazdu, a także dodatkowego wyposażenia. Obecnie większość firm na swoich stronach internetowych prowadzi wykaz dostępnych do wypożyczenia motocykli, motorów czy quadów, dzięki czemu rezerwacja i wybór pojazdu jest prosta. Na stronach internetowych zawarte są również szczegółowe informacje na temat wynajmowanego sprzętu. Oferowane do najmu pojazdu są poddawane regularnym kontrolom technicznym, serwisowaniu, posiadają ważne ubezpieczenia. Wiele firm oferuje również wynajem motocykli, quadów czy motorów na dłuższy okres czasu z uwzględnieniem wyjazdów za granicę. Dodatkowo oprócz wynajmu pojazdu możliwe jest również wypożyczeniu niezbędnych akcesoriów,  takich jak ubranie czy kask.