Wiek i wyposażenie samochodów

Czy chcąc kupić lub wynająć samochód powinniśmy zwracać uwagę na wiek i wyposażenie?...

 

  ...przeczytaj i wyrób sobie własne zdanie.

 

 

Samochód w naszych czasach to niezbędne narzędzie w życiu większości osób. Bez niego funkcjonowanie jest utrudnione, a prowadzenie firmy prawie niemożliwe. Auto ułatwia wiele spraw. Pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu. W sprawach prywatnych i biznesowych często jest niezastąpione. Dlatego tak ważne jest, aby zawsze było sprawne i przygotowane do jazdy.

 

Serwisowanie oraz stała kontrola jest najważniejsza. Podobnie jak inne rzeczy samochód się psuje, dlatego trzeba o niego dbać. Kilka dni w warsztacie często utrudnia życie. Zwłaszcza osobom z mniejszych miejscowości, które nie mogą liczyć na komunikację publiczną. Dojazd do pracy w takiej sytuacji jest niemożliwy. Kupując czy wynajmując auto należy zwrócić uwagę na wiek oraz wyposażenie. Wbrew pozorom ma to znaczenie. Zależy oczywiście co dla kogo jest najważniejsze.Czy wiek samochodu ma znaczenie Jeśli ktoś kocha luksus to na pewno będzie to pojazd z wyższej półki za sporą stawkę. Natomiast dla kogoś, kto potrzebuje wyłączności dla załatwienie swoich spraw wystarczy coś małego i zarazem sprawnego.

 

Na początku rozważyć warto czynnik, jakim jest wiek. Idąc ulicą na pewno każdy zauważył, iż na drogach panuje różnorodność. Nie każdego stać na jazdę ekskluzywnym samochodem.  Jednak należy zastanowić się co jest ważniejsze!  Jeśli ktoś chce odznaczać się, to luksusowe auto jest na miejscu. Samochód powinien być przede wszystkim niezawodny w każdej sytuacji.  W rzeczywistości wszystko ma swoje wady i zalety. Starsze auta na pewno mają inne części. Czasem ich dokupienie sprawia problem. Ponadto są mniej bezpieczne. Zwykle coś się psuje, a to wpływa na komfort.  Nowe zaś jest dużo lepsze. Nie tylko bezpieczniejsze, ale również wygodniejsze i bardziej wyposażone. Samochód, jak każda inna rzecz zużywa się. Jest w końcu przeznaczony do eksploatacji. Większość nowych aut traci na wartości około połowę wartości przez pierwsze 3 lata. Dzieje się tak, ponieważ ruchomości bardzo szybko tracą na wartości. Ponadto wchodzą nowsze modele, więc zainteresowanie kilkuletnimi maleje. Badania statystyczne informują, iż najwięcej sprzedawanych aut ma 5 lat. Dlaczego? Jest to przeciętna liczba, ponieważ zwykle w tym momencie klient marzy o zakupie nowszej i bogatszej wersji. Trzeba jednak uważać na rynek wtórny, ponieważ nie zawsze wszyscy są uczciwi. Jeśli cena jest okazyjna to można wywnioskować, iż szykują się większe straty. Dlatego taką decyzję warto od samego początku przemyśleć.  Nie należy też zapominać o obowiązkowych opłatach, jakimi są OC i AC.  Czym droższy samochód tym utrzymanie jego eksploatacji jest równe rzędu kilku tysięcy, a nawet i więcej. AC zależy od wartości samochodu. Do tego dochodzi serwis, paliwo itp. Przebieg również jest niewielki, a dla pojazdu ma to spore znaczenie. Ponadto zwykle po takim okresie pierwszy właściciel chce sprzedać samochód, by wymienić na coś nowszego. Oznacza to, że użytkowany był przez jedną osobę. Wbrew pozorom ma to znaczenie, ponieważ każdy inaczej kieruje oraz korzysta z wyposażenia.

 

Wyposażenie samochodu ma znaczeniePrzechodząc do wyposażenia warto na chwilę zatrzymać się przy tym temacie. Oczywiście we współczesnym świecie nie ma co narzekać na wygody. Producenci oferują szeroki wachlarz elementów dodatkowych. Klimatyzacja, eletryczne szyby i lusterka oraz radio CD to standard. Gdyby cofnąć się o 20 lat wstecz to nikt by o tym nawet nie pomyślał. A jednak technika rozwinęła się tak, że dziś to już norma przy wyposażeniu. Wracając jednak do kwestii wyposażenia, czyli tego co posiadają współczesne auta to wiele się zmieniło.  Samo wnętrze auta nie pozostawia wiele do życzenia. Oczywiście wszystko jest w granicach normy. Tańsze auta nie będzie posiadało tego samego co dużo droższe. Tapicerka, czy obicia w ekskluzywnych samochodach są zwykle skórzane.  Co do wszystkich udogodnień to każde auta posiada co innego. Wszystko zależy od użytkowania i tego czego kierowca potrzebuje. Jednak w ostatnim czasie pojawia się nawigacja GPS, jako stały element. Wielu jadąc w trasy woli mieć coś co naprowadzi na właściwą drogę.

 

Mając na uwadze wiek, oraz wyposażenie samochodu można stwierdzić, iż każdego roku wszystko się zmienia. To też zależy od wymagań kierowcy. Jeden kierowca oczekuje lepszego wyposażenie, inny woli auto młodsze. Wszystko zależy od naszych potrzeb i wymagać a także od zasobności portfela.