Jakie opłaty dodatkowe mogą pobierać wypożyczalnie samochodów

Chcesz wynająć samochód, ale nie do końca wiesz ile Cię to będzie kosztować...

 

                   ...przeczytaj i dowiedz się jakie opłaty dodatkowe mogą pobierać wypożyczalnie aut.

 

 

Opłaty dodatkowe przy wynajmie samochodówWe współczesnym świecie coraz więcej osób korzysta z wypożyczalni samochodów. W wielu przypadkach jest to bardziej korzystne rozwiązanie, niż jazda swoim autem. Między innymi przedsiębiorcy, nie tylko z kraju, ale również z zagranicy korzystają z tego rodzaju usług.

 

Firmy wynajmujące, oferują szeroką gamę usług dodatkowych za niewielką dopłatą. Należy pamiętać, że podstawowym elementem usługi jest wynajem samochodu. Reszta jest do ustalenia. Dlatego firmy tego typu oferują wiele usług dodatkowych. Wszystko po to, aby zdobyć klienta, a także zapewnić mu profesjonalne i wygodna obsługę. Śledząc cały rynek okazuje się, że każdy klient ma inne wymagania oraz potrzeby.

 

Usługi dodatkowe za dopłatą obejmują między innymi przygotowanie auta. Oczywiście porządek i  czystość jest na pierwszym miejscu. Żadna porządna wypożyczalnia nie udostępni konsumentowi nie posprzątanego auta. W tym celu dopłaca się za jego doprowadzenie do stanu użytkowania. Oznacza to, ze klient w momencie, kiedy oddaje samochód nie musi go sprzątać. Za to wszystko odpowiada firma. Przygotowanie samocodu do wynajmuJest to dobre rozwiązanie, ponieważ przedsiębiorcy często gonią od jednego spotkania do drugiego,  a na wysprzątenie auta nie ma już czasu. W sytuacji, kiedy nie skorzysta się z tej usługi, wypożyczalnia wymaga zwrotu czystego auta. Mówiąc o wypożyczeniu samochodu i o jego czystości warto zwrócić uwagę na ekskluzywność. Wynajem luksusowego auta, typu limuzyna jest na pewno o wiele droższe, niż zwykłego. Jednak jeśli komuś bardzo zależy na jakości to pieniędzy nie będzie żałował. Dla wielu przedsiębiorców wygląd oraz jakość, między innymi samochodu, czy nawet ubioru, jest kluczem do sukcesu. Tak naprawdę to pierwsza rzecz, która od początku rzuca się w oczy. Dlatego pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Przygotowanie odpowiedniego auta wiąże się z ceną. Czym droższy i bardziej wyposażony samochód, tym cena jest coraz wyższa. W tym celu warto zapoznać się z klasami auta. To między innymi od nich zależy wartość całej sumy. Ponadto liczą się również doby. Większość wypożyczalni pobiera opłatę za 24 godziny. Reszta to zwykle koszty dodatkowe.

 

Ponadto należy dobrze zapoznać się z ofertą firmy wynajmującej, gdyż niektóre posiadają limit kilometrów do przejechania. Po przekroczeniu określonej sumy należy dopłacić. Wszytko zależy od tego jak długa jest trasa.  Jeśli limit ten znacznie wykracza ponad program to dopłata będzie również spora. Niektóre wypożyczalnie naliczają ją od każdego kilometra przejechanego więcej, a inne mają określony próg i sumę do zapłaty. Trzeba jedynie dobrze zapoznać się z regulaminem, aby nie była niespodzianek na końcu.

 

Kolejnym czynnikiem decydującym  o dodatkowych kosztach jest wydanie oraz zwrot samochodu. Wszystko zależy od tego jakie miejsce wybierze sobie klient. Bezpłatne podstawienie samochodu do klientaOczywiście nie ma określonego i narzuconego punktu. Warto jednak orientować się w regulaminie. Zwykle jeśli klient odbiera auto z siedziby wypożyczalni, a następnie tam je zwraca to nie ma dodatkowej odpłaty. Często inaczej jest, gdy klient postanawia wyjechać z zupełnie innego miejsca. Tutaj wszystko zależy od tego, o ile kilometrów ten punkt jest oddalony. Zwykle doliczane są koszty za paliwo i dodatkowy czas kierowcy, który musi przygotować się do trasy. Czasem odległości są naprawdę spore. Wielu wynajmuje samochody nawet z drugiego końca państwa. Nie stanowi to problemu, ponieważ są stali klienci, którzy nie chcą korzystać z usług innych.  Koszty za paliwo i tak zawsze stoją po stronie wynajmującego. Wypożyczalnia Exel na terenie Trójmiasta oraz na lotnisku Gdańsk Rębiechowo samochody, w ciągu dnia, postawiają bezpłatnie. W nocy podstawienie jest także możliwe, jednak za dodatkową opłatą.

 

Ubezpieczenie, to jeden z istotniejszych czynników dla najemcy. Nigdy nie wiadomo co wydarzy się na drodze. Nagłych przypadków nikt nie jest w stanie przewidzieć, a co dopiero zapobiec im. Pomimo, iż wypożyczalnie posiadają ubezpieczenie to warto dokupić dodatkowe. Doubezpieczenie ma na celu również  chronić klienta przed szkodami związanymi z zepsuciem samochodu. Wiele osób korzysta z tej dodatkowej opcji, ponieważ zapewnia sobie większą ochronę. Zawsze lepiej dopłacić, niż martwić się o skutki nieprzewidzianych sytuacji.

 

Kolejnym czynnikiem decydującym o wyborze firmy jest opłata za dodatkowego kierowcę. Długie trasy bywają męczące, ponieważ  osoba za kierownicą, jak każdy pragnie odpoczynku. Dlatego wielu zapewnia sobie dodatkowego kierowcę. Często oczywiście musi za niego zapłacić, wyjątkiem jest wypożyczalnia samochodów Exel. Ważne jest aby dodatkowy kierowca został wyszczególniony w umowie najmu, aby w razie zdarzenia, ubezpieczenie pokryło straty.  Przy dodatkowym kierowcy długie trasy przebiegają bezpieczniej, ponieważ wynajęty samochód jest pod opieką dwóch osób.

 

Możliwość wyjazdu wynajętym samochodem poza granice PolskiW wielu firmach wyjazd za granicę również wiąże się z kosztami. Dla wypożyczalni często jest to dodatkowe ryzyko związane z awarią lub szkodą komunikacyjną poza granicami Polski, co wiąże się także z dużo większymi kosztami likwidacji takiego zdarzenia. Niezależnie czy wypożyczalnia pobiera tą opłatę, czy nie, każda firma wymaga aby przed przekroczeniem granicy, otrzymać zgodę na wyjazd. W przypadku, gdy samowolnie przekroczymy granicę, musimy się liczyć z karami umownymi, a w przypadku szkody lub awarii z dużymi kosztami.

 

Wszystkie dodatkowe opłaty wymienione powyżej pobierane są razem z opłatą za wynajem. Jednak wypożyczalnie często zabezpieczają się kaucją, aby w przypadku konieczności obciążenia klienta za dodatkową usługę, było z czego skorzystać. Jest to oczywiste, ponieważ każdy chce zabezpieczenia w razie nieprzewidzianych wypadków. Ponadto trzeba podpisać umowę wynajmu. Tak, aby nie było w żadnym wypadku nieporozumień. Różnie to w życiu bywa, a nikt nie chce stracić dobrej opinii. W rzeczywistości jednak każda firma stara się dopasować do potrzeb klienta.