Lotnisko Gdańsk, czy adres prywatny. Gdzie odebrać wynajęte auto?

Skorzystaj z bezpłatnego podstawienia auta we wskazanym miejscu


Z procedurą podstawienia auta można się spotkać w wypożyczalniach aut, w hotelach i na lotniskach. Powinny one zatrudniać osoby, które potrafią profesjonalnie wykonać to zadanie. Potrzebna jest doń pełna dyspozycyjność, ponieważ najczęściej auto ma być podstawione pod dany adres o godzinie ściśle określonej.


Osoby, którym potrzebny najem, są często przedsiębiorcami działając w wielu krajach. Dla nich wypożyczenie samochodu na czas spotkania biznesowego jest bardziej opłacalne niż przebywanie autem własnym tysięcy kilometrów, które to można pokonać lecąc samolotem. W takich przypadkach samolot i najem są również wygodniejsze. Dla osób, które są z bardzo daleka, pozwala to zaoszczędzić czas w podróży, a także pieniądze.


Wiele osób rezerwuje samochód na moment po przybyciu na lotnisko w Gdańsku. Tak, aby auto było już podstawione, nim samolot doleci. Zajmują się tym wypożyczalnie, które po wcześniejszym kontakcie organizują usługę. Samochody podstawiają w obszarze od Wejherowa do Pruszcza Gdańskiego, w tym oczywiście w Gdańsku, Gdyni, Sopocie i przy Porcie Lotniczym Gdańsk – Rębiechowo. Wszystko oczywiście trzeba tylko wcześniej uzgodnić, najlepiej kontaktując się telefonicznie albo emailowo.


Podstawienie i odbiór auta wypożyczalnia samochodów Exel


Goście z zagranicy często nie znają kraju. Przylatują w celu załatwienia biznesowych spraw. Skoro nie znają kraju, to i nie umieją się w nim z łatwością poruszać. Wypożyczalnia nie tylko oferuje dowóz klienta, lecz również jego odwiezienie w ustalone miejsce. Dzięki temu profesjonalne usługi są najwyższej jakości. Jeśli chodzi o hotele, praktycznie każda większa placówka współpracuje z wypożyczalnią. Niech za przykład posłuży hotel, w którym gościem jest zagraniczny biznesmen. Gdy zatrzymuje się na nocleg, to z możliwością porannego odwiezienia w określone miejsce. Często zdarza się, że klient przyjeżdża w nocy. Liczy na kompleksową obsługę. Dlatego ważne jest, by kierowca czuwał nad przypisanym mu gościem bez względu na porę. Bywa, że spotkania odbywają się w wieczornych lub nocnych godzinach. Gość z innej strefy czasowej nie wszystko może dokładnie przewidzieć, to kierowca musi być przygotowany na wszystko. Zresztą, za jazdę w godzinach nocnych kursy są dodatkowo płatne, co pozwala zwiększyć zysk wypożyczalni.


Ponadto bywa też tak, że kierowca ma przyjechać w wyznaczone miejsce i o wyznaczonej porze. Przez całą dobę nie zawsze jest potrzebny. Jedynym ważnym oczekiwaniem dodatkowym jest wskazana przez klienta dobra znajomość trasy. Przedsiębiorcy nie po to korzystają z usług wypożyczalni, by godzinami błądzić i szukać lokalizacji spotkania, na które się udają. Nawigacja okazuje się często pomocna, lecz dodatkowa znajomość regionu mimo wszystko bardziej. Bywa, że nawet najlepsze formy pomocy zawodzą, a klienta i tak trzeba dowieźć na czas we wskazane miejsce. Nawet jeśli okoliczności ulegają zmianie, np. miejsce spotkania, w ostatniej chwili zmienione na inne. Trzeba wtedy zawrócić, pojechać w odpowiednie. Oznacza to, że prócz punktualności przydaje się również zimna krew i wytrwałość.


Pisząc o podstawieniu auta warto wspomnieć o dodatkowych udogodnieniach, jakie są dostępne. Między innymi to właśnie akcesoria typu GPS. Jeśli klient ma życzenie, aby z nich skorzystać, powinno być spełnione. Często zamawiany jest samochód z wypożyczalni z drugiego końca kraju. Dojazd w wyznaczone miejsce przy dużej liczbie kilometrów winien być ułatwiony. 


Podstawienie i odbiór auta wypożyczalnia samochodów Exel


Ponadto niektórzy polscy przedsiębiorcy planują wyjazd za granice państwa. Nie chcą lecieć samolotem, bo mają lęk wysokości. Z wypożyczalnią wyjazd poza kraj często jest możliwy. Trzeba jednak wszystkie elementy usługi ująć w umowie o najem, tak by sprawy nie skomplikowały się przez niedopełnienie niezbędnych formalności.


Często najważniejszym czynnikiem decydującym o wyborze klienckim jest opinia wypożyczalni krążąca w Internecie. Jeśli wszystko wskazuje na to, że firma jest zawodowa, a jej usługi najwyższej jakości, na pewno mnóstwo osób korzysta z jej usług. Podstawienie auta i dowóz klienta to bardzo ważne składniki zawodowstwa.


Do góry