Kiedy wynająć samochód dostawczy?

Zobacz, co mogą Ci podpowiedzieć wypożyczalnie aut


Obecnie na rynku wtórnym powstaje coraz więcej firm oferujących najem samochodów dostawczych. Oferta powstaje w odpowiedzi na coraz większe zapotrzebowanie klienta na tego typu auta.


Samochody dostawcze przez klientów indywidualnych wypożyczane są głównie w celu transportu mebli i sprzętu, podczas przeprowadzek, przy dostarczaniu przedmiotów pochodzących ze sklepów oraz do transportu materiałów budowlanych.


Wynajem aut dostawczych - Wypożyczalnia samochodów Exel


Często z usług wypożyczalni wynajmujących samochody dostawcze korzystają firmy, które nie dysponują tego rodzaju autami. Idealnym rozwiązaniem dla młodego przedsiębiorcy, którego nie stać na zakup własnego samochodu dostawczego, jest właśnie najem, tym bardziej, że długoterminowy (czyli umówiony na kilka miesięcy) często wiąże się z różnego rodzaju zniżkami cenowymi. Wybierając samochód należy precyzyjnie określić swoje wymagania oraz cele, w jakich dany pojazd chciałbyś wykorzystać.


Ważne jest odpowiednie dopasowanie gabarytów i możliwości przewozowych auta do potrzeb klienta. Poza najmem długoterminowym samochodów dostawczych istnieje sposobność najmu o średnim i krótkim okresie trwania. Wypożyczalnie muszą gwarantować w odniesieniu do pojazdów całkowitą sprawność, dokonywanie regularnych przeglądów, a także konserwację. Większość firm dysponuje samochodami już dobrze sprawdzonymi, z bogatym wyposażeniem. Oczywiście wynajmowane samochody muszą posiadać pakiet ubezpieczeń.

 

Wynajem aut dostawczych  wypożyczalnia samochodów Exel


Firmy oferują również najem samochodów z kierowcą. Aktualnie na rynku można znaleźć oferty najmu rozmaitego typu samochodów dostawczych, o różnych gabarytach i wyposażeniu: samochody z plandeką, z przyczepą i autolawety.


Obecnie istnieją wypożyczalnie tego typu aut otwarte przez 7 dni w tygodniu i przez całą dobę, dlatego czas w tym przypadku nie jest ograniczeniem. W większości firm możliwa jest telefoniczna rezerwacja samochodu i elektroniczna płatność. W dzisiejszych czasach kwestia przewozu większych przedmiotów, towarzysząca zwykle remontom i przeprowadzkom, nie jest więc już problemem. Szeroka gama możliwości dostępna na rynku pozwala klientom wybrać odpowiednią ofertę. Wypożyczalnie chcą stworzyć wygodę, bezpieczeństwo i elastyczną współpracę, a warunki najmu często są negocjowane na korzyść klientów.


Do góry